kantor

Jak kupować na zagranicznych serwisach aukcyjnych?

Gdy polskie portale nie wystarczają, czasami dobrze jest sięgnąć po dobra z innych stron świata. Czy Chiny, Wielka Brytania, czy Stany Zjednoczone – Internet umożliwia dostarczenie produktu z każdego zakątka świata prosto do Twojego domu. Jednak uprzednio należy opłacić dany produkt, najlepiej w walucie kraju, w którym go kupujemy. Tutaj często powstaje problem wynikający z tego, że gdy płacimy w złotówkach, bank przewalutowuje taką płatność na walutę danego kraju.

Kantor online zapobiega nadmiernemu przewalutowaniu

Jeśli jest to euro, pół biedy – to tylko jedno przewalutowanie. Płatność w dolarach czy w funtach przewiduje już jednak ciąg działań następujących: zamiana złotówek na eurocenty, oraz eurocentów na dolary lub funty. W ten sposób, jak można łatwo się domyśleć, czasami na zakupach internetowych za granicą można sporo stracić. Ale jak tego uniknąć?

Internetowy kantor walut bezpieczny i prosty

W takiej sprawie pomoże każdy kantor internetowy. Wystarczy mieć konto walutowe i dokonać w kantorze odpowiedniej wymiany gotówki, zupełnie tak, jakby robiło się to w jego stacjonarnym odpowiedniku. Po całej transakcji wystarczy płacić w sklepach internetowych kartą z daną walutą lub skorzystać z różnorakich portali pośredniczących w transakcjach, jednak ze zwróceniem uwagi na to, czy dana waluta jest walutą kraju docelowego i czy portal nie dokonuje własnego przewalutowania. W ten sposób można się cieszyć zakupami w Internecie!

https://www.dobrykantor.pl/