Witamy!

Internetowy kantor wymiany walut

Czy to w ogóle możliwe – oszczędzanie na wymianie waluty? Zwykle biegnie się od kantoru do kantoru w poszukiwaniu tego najtańszego stanowiska, ale i tak z reguły wszystkie z nich mają podobne kursy. Jak tu w ogóle można cokolwiek zaoszczędzić? Czy kantor walut może samowolnie obniżać ceny i kurs euro? Kantor, rzecz jasna, potrzebuje także pieniędzy, aby móc funkcjonować i wypłacać pensje swoim pracownikom, co oznacza, że czasami może pobierać sowite prowizje za wymianę walut.

Istnieje pewien rodzaj kantoru, który nie musi opłacać czynszu, aby istnieć. W rezultacie ma niższe prowizje, a czasami można załapać się na promocje, dzięki którym w ogóle nie uiszcza się prowizji przy dokonywaniu transakcji. Kursy też są niższe. Brzmi jak magia? Może trochę – to przede wszystkim magia sieci i tego, że można w niej znaleźć coś takiego jak kantor internetowy, który proponuje ciekawe kursy wymiany.

Kantor walut bez prowizji

Wystarczy posiadać konto walutowe, aby sporo zyskać (czy zaoszczędzić) na wymianie walut. Więc tak – to jest możliwe! Wystarczy się rozejrzeć dookoła i przy okazji założyć specjalne konto walutowe w banku do pożądanej waluty, jeśli zamierzamy z niej częściej korzystać (np. przy okazji częstszych wyjazdów za granicę do strefy euro). W takich przypadkach konto walutowe może być dodatkową oszczędnością – przewalutowanie przy płatnościach kartą w złotówkach bywa na koszmarnym poziomie.