Jak zaoszczędzić na wymianie waluty?

Czy to w ogóle możliwe – oszczędzanie na wymianie waluty? Zwykle biegnie się od kantoru do kantoru w poszukiwaniu tego najtańszego stanowiska, ale i tak z reguły wszystkie z nich mają podobne kursy. Jak tu w ogóle można cokolwiek zaoszczędzić? Czy kantor walut może samowolnie obniżać ceny i kurs euro? Kantor, rzecz jasna, potrzebuje także pieniędzy, aby móc funkcjonować i wypłacać pensje swoim pracownikom, co oznacza, że czasami może pobierać sowite prowizje za wymianę walut.

 

Internetowy kantor wymiany walut

 

Istnieje jednak pewien rodzaj kantoru, który nie musi opłacać czynszu, aby istnieć. W rezultacie ma niższe prowizje, a czasami można załapać się na promocje, dzięki którym w ogóle nie uiszcza się prowizji przy dokonywaniu transakcji. Kursy też są niższe. Brzmi jak magia? Może trochę – to przede wszystkim magia sieci i tego, że można w niej znaleźć coś takiego jak kantor internetowy, który proponuje ciekawe kursy wymiany.

 

Kantor walut bez prowizji

 

Wystarczy posiadać konto walutowe, aby sporo zyskać (czy zaoszczędzić) na wymianie walut. Więc tak – to jest możliwe! Wystarczy się rozejrzeć dookoła i przy okazji założyć specjalne konto walutowe w banku do pożądanej waluty, jeśli zamierzamy z niej częściej korzystać (np. przy okazji częstszych wyjazdów za granicę do strefy euro). W takich przypadkach konto walutowe może być dodatkową oszczędnością – przewalutowanie przy płatnościach kartą w złotówkach bywa na koszmarnym poziomie.

2 thoughts on “Jak zaoszczędzić na wymianie waluty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *